• Rekordowy egzemplarz to dwukolorowa 500L w wersji Cross z silnikiem 1.6 MultiJet o mocy 120 KM w pomarańczowym kolorze Sicilia Orange z błyszczącym czarnym dachem.
  • Model, wprowadzony na rynek w 2012 r. i odświeżony w 2017 r., jest od pięciu lat niekwestionowanym liderem w swoim segmencie w Europie i absolutnym liderem sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii.
  • W 2017 roku, Fiat 500L uzyskał udział w rynku na poziomie około 22% w Europie, natomiast we Włoszech przekroczył 52%. W styczniu 2018 r. sprzedaż w Europie wzrosła o 5% w porównaniu analogicznym okresem ubiegłego roku.
  • Idealny dla współczesnej rodziny, Fiat 500L łączy w sobie koncepcję „Cool & Capable” – jest połączeniem kultowej stylistyki modelu 500 z funkcjonalnością minivana i charakterem crossovera Made in Italy.

Dzisiaj z linii produkcyjnej zakładu w Kragujevac w Serbii zjechał 500 000 egzemplarz Fiata 500L.
Rekordowy egzemplarz to dwukolorowa 500L w wersji Cross z silnikiem 1.6 MultiJet 120 KM w pomarańczowym kolorze Sicilia Orange z błyszczącym czarnym dachem. Nowy rekord potwierdza sukces odniesiony przez model od momentu jego wprowadzenia na rynek w 2012 roku.  Wystarczy przypomnieć, że Fiat 500L jest od pięciu lat niekwestionowanym liderem w swoim segmencie w Europie i absolutnym liderem sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii. Ponadto, w 2017 roku, Fiat 500L uzyskał udział w rynku na poziomie około 22% w Europie, natomiast we Włoszech przekroczył 52%.  W styczniu 2018 r. sprzedaż w Europie wzrosła o 5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wprowadzone w ubiegłym roku nowe wersje Cross i City Cross jeszcze bardziej podkreśliły crossoverowy charakter samochodu i  przyczyniły się do uzyskania tych doskonałych wyników.

W celu umocnienia swojej wiodącej pozycji na rynku, Fiat 500L został odświeżony w 2017 roku i jest teraz jeszcze bardziej przestronny, bardziej zaawansowany technologicznie i jeszcze bardziej kultowy. To idealny samochód dla spełnienia różnorodnych potrzeb współczesnych rodzin, łączący w sobie koncepcję „Cool & Capable” i będący połączeniem kultowej stylistyki 500 z funkcjonalnością minivana i charakterem crossovera Made in Italy.

Obecnie gama 500L obejmuje trzy wersje, z których każda ma indywidualny charakter i specjalne wyposażeniem: wersja Cross o wyglądzie crossovera wyróżnia się zwiększonym o 25 mm prześwitem i nowym selektorem trybu jazdy; wersja Urban jest idealna do jazdy miejskiej; a wersja Wagon oferuje siedem miejsc. Uzupełnieniem gamy jest 500L City Cross, miejski crossover na ekscytujące miejskie przygody, oraz nowa specjalna seria 500L Mirror z technologią UconnectTM LINK, wyposażona w system UconnectTM 7 „HD LIVE z ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android AutoTM.

Rekord został ustanowiony w fabryce Kragujevac w Serbii, specjalnie kompletnie odnowionej na przyjęcie produkcji 500L i otwartej w kwietniu 2012 r. po trzech latach intensywnych prac. W ramach inwestycji powstały nowe konstrukcje hal, unowocześniono poszczególne wydziały produkcyjne oraz zainstalowano nowe maszyny. Wartość związanych z tym nakładów inwestycyjnych sięgnęła miliarda euro. Dzisiaj Kragujevac jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk FCA na świecie.