• FCA Performance Days to wielomarkowe wydarzenie dedykowane branży flotowej, które odbyło się we wrześniu br. na Torze Modlin.
  • Ideą FCA Performance Days było zaprezentowanie zaproszonym Gościom potencjału samochodów marek należących do FCA: Fiat, Alfa Romeo, Jeep i Abarth.
  • Do dyspozycji Gości została udostępniona gama wyjątkowych samochodów FCA: Alfa Romeo Giulietta Veloce, Giulia Quadrifoglio i SUV Stelvio Quadrifoglio, Abarth 124 Spider i 500 Rivale, Fiat Fullback i Fiat 124 Spider oraz Jeep Renegade Trailhawk, Jeep Compass, dwie wersje Jeepa Grand Cherokee, SRT8 i Trackhawk, oraz nowy Jeep Wrangler.
  • Alfy Romeo i Abarthy były testowane na torze sportowym, z próbą na szarpaku i punktowaną jazdą na czas, natomiast potencjał Jeepów można było poznać na trasie krajobrazowej i przejeździe po torze off-roadowym.

FCA może poszczycić się portfolio wyjątkowych marek: Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Abarth i Fiat Professional, które odpowiadają na potrzeby mobilności zarówno w małej firmie, jak i w dużym przedsiębiorstwie: od samochodów miejskich, przez SUV-y, do lekkich pojazdów użytkowych. Ta wszechstronność, wyróżniająca flotę FCA sprawia, że są to samochody doskonale spisujące się w codziennych obowiązkach zarówno na tradycyjnych drogach, jak i poza nimi.
I tak powstał pomysł organizacji FCA Performance Days, jedynego w swoim rodzaju, wielomarkowego wydarzenia dedykowanego branży flotowej, w czasie którego uczestnicy mogli przetestować samochody FCA na torze sportowym oraz na trasie off-roadowej.

FCA Performance Days odbyły się w cyklu czterech całodziennych eventów zorganizowanych we wrześniu na Torze Modlin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się najwięksi Klienci flotowi FCA, reprezentanci firm leasingowych i operatorzy wynajmu długoterminowego oraz przedstawiciele prasy branżowej.

Każdy dzień rozpoczynał briefing i podział uczestników na grupy. Pierwsza grupa ruszała na zajęcia z instruktorami na torze, gdzie po przeszkoleniu technicznym kierowcy brali udział w próbach na torze szkoleniowym za kierownicami potężnej Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio, SUV-a Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Jeepa Grand Cherokee SRT8 oraz 700-konnego Jeepa Grand Cherokee Trackhawka. Następnie uczestnicy przesiadali się do Abarthów 124 Spider, by rywalizować w konkurencji na czas na torze sportowo-treningowym.
Druga grupa w tym czasie wyruszała na trasę krajobrazową połączoną z jazdą po torze off-roadowym z punktowaną konkurencją na precyzję. Tu można było sprawdzić się za kierownicą Fiata Fullbacka, a także „dzielnych” Jeepów, Renegade’a Trailhawka, nowego Compassa oraz nowego Jeepa Wranglera.
Po obiedzie i prezentacji Grupy FCA następowała wymiana kierowców w autach. W ten sposób każdy gość mógł poznać potencjał samochodów marek należących do FCA. Zmagania kończyły się nagrodzeniem zwycięzców, którzy na obu trasach zdobyli największą liczbę punktów.

FCA dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w pełnych emocji FCA Performance Days.