• W Abarth Rally Cup, Hiszpanie Alberto Monarri i Alberto Chamorro wyprzedzili Carlosa Garcię Pereza i Jordi Diaza Negrina, obaj prowadząc Abartha 124 rally zespołu SMC Junior Motorsport.
  • Na trzecim miejscy znaleźli się Polacy: Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, a na czwartym Włosi: Andrea Nucita i Michele Ferrara.
  • Monarri prowadził od początku do końca, zajmując finalnie 16. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Hiszpańscy kierowcy zdominowali drugą rundę Mistrzostw Europy ERC2 oraz pierwszy Abarth Rally Cup, jednomarkowe Mistrzostwa przeznaczone dla modelu Abarth 124 rally, na które składa się 6 spośród 8 rund uwzględnianych do tytułu Mistrza Kontynentu. Alberto Monarri z Albertem Chamorro prowadzący Abartha 124 rally zespołu SMC Junior Motorsport, wygrali w kategorii ERC2 i R-GT w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, wyprzedzając swoich rodaków i kolegów z drużyny Carlosa Garcię Pereza i Jordi Diaza Negrina, którzy znajdowali się na czele rankingu. Oprócz tego, obaj Hiszpanie zdobyli 16. miejsce w klasyfikacji ogólnej i wyróżnili się wśród załóg w samochodach z napędem na dwa koła. Dzięki temu sukcesowi, Monarri prowadzi teraz w klasyfikacji Abarth Rally Cup Mistrzostw Europy ERC2 i w Pucharze samochodów z napędem na dwa koła Spanish Rally Championships, którego jest aktualnym Mistrzem.
Na trzecim miejscu znaleźli się Polacy Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, a na czwartym Włosi Andrea Nucita i Michele Ferrara, spóźnieni w pierwszym etapie z powodu problemu technicznego rozwiązanego przez zespół pod koniec pierwszego dnia zawodów. Drugiego dnia Nucita podjął próbę powrotu, uzyskując dobre wyniki na szybszych odcinkach specjalnych charakteryzujących się dużą widowiskowością oraz wymagających technicznie, co dodatkowo przyciągnęło uwagę publiczności.

Alberto Monarri: „Jestem podekscytowany tym zwycięstwem w hiszpańskim etapie Mistrzostw. Publiczność mnie wspierała w obu etapach. Wersja 2019 Abartha 124 jest mocniejsza i ułatwia uzyskanie doskonałych wyników czasowych na wszystkich rodzajach tras”.

Carlos Garcia Perez: „To są drogi, na których zaczynałem się ścigać i jestem zadowolony z rezultatu. Jestem pod wrażeniem osiągów Abartha 124 rally, którego prowadziłem po raz pierwszy”.

Dariusz Poloński: „Po wypadnięciu z drogi, co znacznie mnie spowolniło w pierwszym etapie, w drugim skoncentrowałem się na nauce prowadzenia tego niesamowitego samochodu. Doświadczenie to przyda mi się w kolejnych wyścigach Mistrzostw”.
Andrea Nucita: „Początek był trudny, ale w drugiej części pokazałem, że samochód potrafi nawiązać walkę, co zresztą od dwóch sezonów daje mi wiele satysfakcji”.

W 16 próbach specjalnych Monarri odniósł 8 zwycięstw, Nucita 7, a Garcia Perez 1.
Kolejna runda Abarth Rally Cup to Rally Liepāja na Łotwie od 24 do 26 maja, gdzie Abarthy 124 rally ścigać się będą po szutrowej drodze.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup po Rajd Wysp Kanaryjskich: 1. Monarri-Chamorro 25 punktów; 2. Garcia Perez-Diaz Negrin 18; 3. Poloński-Sitek 15; 4. Nucita-Ferrara 12.