• W dnia 28 maja br. poznaliśmy wyniki prestiżowego plebiscytu Fleet Awards Polska 2018.
  • Najlepszym samochodem dla przedsiębiorców wybranym przez magazyn MŚP Biznes został bestsellerowy Fiat Tipo.
  • Nagrody zdobyły również dwa modele Fiaty Professional – Talento zdobył tytuł najlepszego Flotowego Średniego Samochodu Dostawczego, a Ducato – to jego odpowiednik w kategorii Dużych Aut Dostawczych.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy wyniki prestiżowego plebiscytu Fleet Awards Polska 2018. Najlepszym samochodem dla przedsiębiorców wybranym przez magazyn MŚP Biznes został bestsellerowy Fiat Tipo. Na podium uplasowały się również dwa Fiaty Professional – Talento zdobył tytuł Najlepszego Flotowego Średniego Samochodu Dostawczego, a Ducato – to jego odpowiednik wśród Dużych Aut Dostawczych.

Plebiscyt Fleet Awards Polska jest corocznym konkursem, który już od ponad dekady wskazuje najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe dostępne na polskim rynku. Projekt w zaawansowany merytorycznie i statystycznie sposób obiektywnie mierzy poziom zadowolenia i zaufania sfery B2B polskiej branży automotive do konkretnych produktów dostępnych w portfolio polskich importerów, dilerów, producentów, dostawców i franczyzobiorców związanych z branżą motoryzacyjną.

Obecnie w Polsce ponad 65% wszystkich nowych rejestracji dokonywanych jest na podmioty gospodarcze. Siła zakupowa polskiej branży flotowej, leasingowej i biznesowej z roku na rok rośnie w dwucyfrowym tempie. Klienci flotowi stanowią trzon sprzedaży nowych samochodów w Polsce i to właśnie wyrazem opinii tej grupy konsumenckiej jest Plebiscyt Fleet Awards Polska.

Osobami decydującymi o tym, kto finalnie zostanie laureatem w poszczególnych kategoriach, są w klienci biznesowi, zarządcy flot, właściciele przedsiębiorstw, osoby bezpośrednio odpowiadające za politykę zakupową w firmach oraz firmy z sektora MŚP. Kategorie, w których wręczane są charakterystyczne statuetki, są odbiciem polskiego rynku i odpowiadają wprost strukturze polskich flot i obszarów operacyjnych codziennej eksploatacji pojazdów. Tym bardziej cieszą tytuły przyznane samochodom marek Fiat i Fiat Professional, które stanowią wyraz spełnienia realnych potrzeb branży flotowej w Polsce.

Plebiscyt Fleet Awards Polska składa się zasadniczo z dwóch części – jest to głosowanie internetowe oraz Wielki Test Flotowy. W pierwszym etapie swoje głosy oddało blisko 20 000 osób odpowiedzialnych za zapewnienie sprawnego rozwoju swoich firm na różnym szczeblu decyzyjności oraz przeszło 100 dziennikarzy motoryzacyjnych. W drugim etapie – Wielkim Teście Flotowym – 318 jurorów oceniało 130 nominowanych pojazdów w trzech próbach dynamicznych oraz podczas jazd miejskich. Trzecią składową oceny jest wartość rezydualna danego modelu szacowana przez Info-Eksperta.

Najwyższe oceny w swoich kategoriach zdobyły aż trzy samochody z floty FCA – Fiat Tipo, który przez magazyn MŚP Biznes został uznany Najlepszym Samochodem dla Przedsiębiorców, oraz Fiaty Professional Talento i Ducato, laureaci w kategoriach odpowiednio: Flotowy Średni Samochód Dostawczy i Flotowy Duży Samochód Dostawczy.

Rodzina Tipo to reprezentanci Fiata w największym segmencie rynku w Polsce, klasie samochodów kompaktowych. Fiaty Tipo wyróżniają się na rynku stylowym wzornictwem, ergonomicznym, bogato wyposażonym wnętrzem oraz zaskakująco konkurencyjnymi cenami. Rodzinę tworzą czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe hatchback oraz kombi Station Wagon – wszystkie trzy odmiany łączą wspólne wartości, ale każda z nich charakteryzuje się własnym stylem, tak zróżnicowanym, jak różne są grupy docelowe: młodzi ludzie, pary czy rodziny oraz, co zostało docenione w plebiscycie Fleet Awards Polska, Klienci flotowi. Tipo wyróżnia się na rynku dzięki niezwykłemu zestawieniu wyposażenia, jakości i ceny zaczynającej się już
od 46 100 zł za auto z klimatyzacją i radiem UConnect z USB.

Laureat kategorii Flotowy średni samochód dostawczy – Fiat Talento to funkcjonalne auto, które optymalizuje wartość pracy, czasu i pieniądza, skupiając się na rzeczywistych potrzebach Klientów, spełnianych poprzez wszystkie dostępne wersje modelu: furgony, przewóz osób (homologacje N1/M1). Samochód dzięki swoim dużym możliwościom ładunkowym jest idealnym narzędziem w pracy na miejskich i pozamiejskich trasach. Jego cena zaczyna się od 83 400 zł netto za wersję furgon z silnikiem 1.6 Multijet 95 KM.

Finał Fleet Awards Polska 2018 wieńczy zwycięstwo Ducato wśród flotowych Dużych Samochodów Dostawczych. Przyznana statuetka potwierdza 11-letnią dominację Ducato na krajowym rynku lekkich aut dostawczych i udział w rynku marki Fiat Professional na poziomie 18,6% w 2017 roku. Za sukcesem Fiata Ducato stoi niemal 40 lat doświadczenia: od 1981 roku do dzisiaj ulepszano wyposażenie, czyniąc go punktem odniesienia dla samochodów w swoim segmencie, sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata. Model doczekał się sześciu generacji i przeszło 2,6 miliona sprzedanych egzemplarzy. Fiat Ducato to ponad 2000 możliwych konfiguracji, osiem pojemności ładunkowych od 8 do 17 m3 i liczne wersje umożliwiające dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb Klientów. Ducato występuje, jako Furgon do przewozu towarów, Kombi i Panorama przeznaczone do przewozu osób oraz podwozie do zabudowy. Cena Ducato zaczyna się od 76 500 złotych netto.

Szczegółowa oferta jest dostępna na stronach www.fiat pl oraz www.fiatprofessional.pl, a także u Dealerów.