• Po raz trzeci z rzędu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio zdobyła nagrodę magazynu „What Car?” w kategorii „Performance Car of the Year” konkursu „Car of the Year 2020″.
  • Giulia Quadrifoglio napędzana jest ekskluzywnym 2,9-litrowym silnikiem Alfa Romeo V6 Bi-Turbo.
  • Więcej informacji na temat zwycięskiej Alfy Romeo Giulia na stronie https://www.alfaromeo.pl/.

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio przyznano nagrodę w kategorii „Performance Car of the Year” tegorocznego konkursu „Car of the Year 2020″ organizowanego przez brytyjski magazyn „What Car?”.
Legendarna zielona czterolistna koniczynka „Quadrifoglio” po raz kolejny okazała się być bezcennym amuletem, gdyż Giulia pokonała silną konkurencją we wszystkich przedziałach cenowych, plasując się na szczycie swojej kategorii.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio przekonała do siebie zespół ekspertów czasopisma „What Car?” połączeniem wiodącej w swojej klasie dynamiki jazdy i niezwykłego, mocnego i wszechstronnego aluminiowego silnika, dzięki któremu jest idealna również do codziennej jazdy.

Steve Huntingford, redaktor  naczelny magazynu „What Car?”, tak wychwalał Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio: „Już po raz trzeci z rzędu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bezsprzecznie zwyciężyła w kategorii Performance Car of the Year” konkursu „What Car?”. Jej ogromną zaletą jest 2,9-litrowy silnik V6 Bi-Turbo opracowany przez inżynierów z Ferrari. Jednakże, mimo że oferuje moc 510 KM i napęd na tylne koła, nie jest nieposkromiona. Napęd jest doskonały, niezależnie od pogody, zmiana biegów jest zawsze płynna, dzięki czemu nawet dłuższe podróże są niezwykle komfortowe. Giulia to zatem samochód o rewelacyjnych osiągach, idealny do codziennego użytku”. Silnik Bi-Turbo V6 o mocy 510 KM i momencie obrotowym 600 Nm pozwala osiągnąć prędkość maksymalną odpowiednio 307 i przyspieszenie od 0 do 100 km/h  w zaledwie 3,9 sekundy.

Arnaud Leclerc, dyrektor generalny FCA UK, powiedział: „Otrzymanie tej nagrody trzeci rok z rzędu poświadcza jakość pracy włożonej w stworzenie Giulii Quadrifoglio, która z roku na rok potwierdza, że jest prawdziwym supersamochodem”.

Więcej informacji na temat wielokrotnie nagradzanej gamy Alfy Romeo Giulia na stronie https://www.alfaromeo.pl/.