• Rodzina Tipo wzbogaciła się o nowe wersje Mirror i Street uzupełniające ofertę przeznaczoną dla młodszych Klientów i skierowane do Klientów poszukujących technologii, stylu i konkurencyjnej ceny.
  • Wyróżniający się nowym niebieskim nadwoziem w kolorze Venezia Blue i chromowanymi elementami wykończenia, Tipo Mirror ma w standardzie system UconnectTM HD LIVE z 7-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości z integracją Apple CarPlayTM i kompatybilnym z Android AutoTM.
  • Gama Street oferuje niezwykły komfort bez żadnych kompromisów. Łączy styl pozwalający wyróżnić się w miejskim tłumie ze wszystkimi zwycięskimi cechami modelu Tipo: bogatym wyposażeniem i przystępną ceną.
  • Fiat Tipo Mirror i Fiat Tipo Street są dostępne w konfiguracji sedan, hatchback i kombi.
  • Silniki benzynowe i turbo diesel z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Fiat Tipo Mirror i Fiat Tipo Street to dwie nowe wersje, które wzbogacają rodzinę Tipo, oferując kierowcom łączność ze światem, przystępną cenę i atrakcyjny wygląd. Pierwszy przeznaczony jest dla Klientów zainteresowanych łącznością, którzy poszukują najnowszych trendów w zakresie systemów multimedialnych. Drugi skierowany jest do dzisiejszej młodzieży i przyszłych dorosłych oczekujących wyjątkowego komfortu bez kompromisów: bogatego wyposażenia i przystępnej ceny.

Oba samochody mają wszystkie cechy, jak przestronność, funkcjonalność i wszechstronność, które sprawiły, że model Fiat Tipo odniósł tak ogromny sukces. To nie przypadek, że gama Tipo jest liderem w swoim segmencie we Włoszech i znajduje się w pierwszej dziesiątce w siedmiu innych krajach europejskich: około 70% wszystkich samochodów Tipo jest sprzedawanych poza granicami Włoch.
Nieprzerwane pasmo sukcesów towarzyszy modelowi od momentu wprowadzenia na rynek: zaraz po swoim debiucie rodzina Tipo została uhonorowana prestiżowym tytułem „Best Buy Car 2016″ przyznawanym przez jury „Autobest” złożone z 26 dziennikarzy czołowych europejskich magazynów motoryzacyjnych. Tipo to model światowy, który reprezentuje najważniejsze koncepcje charakterystyczne dla marki Fiat: funkcjonalność, prostotę i styl. Globalny, jeśli chodzi o projekt, nad którym pracował międzynarodowy zespół ekspertów ds. projektowania, inżynierii, produktu i marketingu z Włoch, Turcji, Korei, Hiszpanii, Rosji i Austrii, a także globalny z charakteru: w zeszłym roku samochód z seryjnej produkcji odbył „podróż dookoła świata”, w 133 dni przebył 41 000 km w 400 godzin za kierownicą, bez konieczności specjalnych napraw, przemierzając 22 kraje i 122 miasta i zawsze wzbudzając ciekawość i uznanie publiczności.

Fiat Tipo Mirror, technologia i elegancja.

Dzięki specjalnemu wyposażeniu i ekskluzywnym kombinacjom kolorów, seria specjalna Mirror to idealne połączenie technologii i stylu gamy Tipo. Łączność ze światem jest w standardzie, dzięki systemowi UconnectTM HD LIVE z 7-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości z integracją Apple CarPlayTM i kompatybilnym z Android AutoTM, co umożliwia użytkownikowi sklonowanie zawartości smartfona na ekranie samochodu i bezpieczne korzystanie z jego głównych funkcji. Przyciski na kierownicy pozwalają również kierowcy obsługiwać główne funkcje Uconnect bez rozpraszania jego uwagi.
Tipo Mirror to również styl.  Nowy kolor nadwozia Venezia Blue, dostępny na zamówienie, debiutuje w tej wersji, łącząc się idealnie z chromowanymi akcentami wykończenia, jak klamki drzwi, listwy boczne, dolny profil atrapy chłodnicy, ramki lamp przeciwmgielnych i obudowy lusterek. Specjalny znaczek „Mirror” na słupku i 16″ szlifowane obręcze kół doskonale uzupełniają stylowy wygląd.
Android Auto, Google Play i Google Maps to zastrzeżone znaki towarowe Google LLC.
Apple CarPlay to zastrzeżony znak towarowy Apple Inc.

Mopar® Connect: zdalna kontrola, maksymalna ochrona.

Mopar® Connect, nowy zestaw usług online mających poprawić bezpieczeństwo samochodu i umożliwić kontrolowanie go na odległość, jest dostępny na zamówienie w gamie Mirror. Klienci, którzy wybiorą Mopar® Connect, mogą korzystać z szeregu usług dodatkowych, również poprzez aplikację Uconnect LIVE, jak pomoc drogowa, pomoc w razie wypadku lub pomoc w razie kradzieży. Można również kontrolować niektóre funkcje na odległość, na przykład zablokować lub odblokować drzwi samochodu bądź otrzymać powiadomienie, jeśli prowadząca go osoba przekroczy wyznaczony limit prędkości lub opuści wytyczony wcześniej na mapie obszar. Ponadto Mopar® Connect pozwala wyświetlić na smartfonie lokalizację zaparkowanego samochodu i pewne informację na temat jego stanu, na przykład poziom naładowania akumulatora, ciśnienie w oponach i poziom paliwa.

W ramach projektu przygotowanego we współpracy z Targa Telematics dostępna jest również wersja Mopar® Connect dla firm, profesjonalistów lub flot ułatwiająca zarządzanie samochodami służbowymi. Oprócz podstawowych usług, wersja ta oferuje kompletny pakiet dla skutecznego monitorowania i zarządzania parkiem samochodowym w firmie.

Fiat Tipo Street, przystępny styl.

Fiat Tipo Street skierowany jest do młodych Klientów, poszukujących dynamicznego, stylowego i przystępnego cenowo samochodu. Nowa wersja Street, o silnym charakterze wersji Pop, oferuje nowe 16″, czarne, błyszczące felgi aluminiowe, przyciemnione szyby i kontrastowe ciemne akcenty, jak oprawa lusterek oraz zewnętrzne i wewnętrzne klamki drzwi. Odważne „spojrzenie” świateł dziennych LED i specjalny emblemat podkreślają charakter tej serii specjalnej.
Wygląd samochodu podkreśla równowagę włoskiego designu, zapewniając styl bez uszczerbku dla funkcjonalności. Pod każdym względem Tipo jest przyjazny i praktyczny, a wersja Street dodaje dynamizmu znanym już dobrze funkcjom. Innymi słowy, łączy włoski sznyt, który pozwala wyróżnić się w miejskim tłumie oraz wszystkie zwycięskie cechy Tipo: bogate wyposażenie, przystępną cenę i niezwykły komfort bez kompromisów.

Szeroki wybór.

Nowe serie specjalne Tipo Mirror i Tipo Street dostępne są w wersjach 4 i 5-drzwiowej oraz kombi z kompletną gamą silnikową i homologacją zgodną z protokołem WLTP. Do wyboru są silniki benzynowe 1.4 o mocy 95 KM oraz 1.4 T-Jet o mocy 120 KM oraz silniki diesel 1.3 MultiJet o mocy 95 KM i 1.6 MultiJet o mocy 120 KM również z automatyczną skrzynią biegów DCT.

Ceny wersji Tipo Street oraz Tipo Mirror na rynku polskim.

Cena promocyjna wersji Street w nadwoziu Sedan rozpoczyna się od 46 400 zł, hatchback od 54 400 zł natomiast Station Wagon od 57 900 zł.
Wersję Mirror rozpoczyna nadwozie Sedan z ceną promocyjną 58 400 zł. Odmiana 5-drzwiowa hatchback rozpoczyna się od 60 400 zł a nadwozie Station Wagon od 63 900 zł.

 

Ceny Fiata Tipo Mirror i Tipo Street