Legendarny Jeep Wrangler nieustannie potwierdza swoje wielokrotnie nagradzane umiejętności, teraz otrzymujac specjalną nagrodę „4×4 of the Year”, przyznaną przez angielski 4×4 Magazine.

Wyróżnienie to przyznano po tym, jak eksperci oceniający zdolności jazdy umieścili nową, czwartą generację kultowego modelu Jeepa Wranglera na czele jego najpoważniejszych konkurentów w tej klasie.

Ocena w specjalnej kategorii nagród „Off-Road” koncentruje się wyłącznie na osiągach samochodu w terenie, czyli atrybucie Jeepa Wranglera, bardzo szybko docenionym przez jury.
Wprowadzony w Europie we wrześniu zeszłego roku, nowy Jeep Wrangler, który tak samo swobodnie sprawdza się na miejskich ulicach, jak i poza utartymi szlakami, łączy legendarną off-roadową sprawność Jeepa z najwyższym komfortem, autentycznym stylem oraz zaawansowaną technologią. W rezultacie powstał najinteligentniejszy w historii Wrangler, mający niezrównane wyposażenie techniczne, które w zależności od wersji, obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, Command-Trac i Rock-Trac z trybem do codziennej jazdy Full-Time. Wersja Rubicon wyposażona jest standardowo w elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator.
Również gama silników Wranglera została odnowiona poprzez wprowadzenie 2.2-litrowego silnika turbo diesel o mocy 200 KM oraz 2.0-litrowego silnika benzynowego o mocy 272 KM. Oba nowe silniki zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Co roku, zespół ekspertów z 4×4 Magazine, jednego z najbardziej znanych na świecie magazynów specjalizujących się w samochodach 4×4, testuje dużo pojazdów z napędem na cztery koła, wyprodukowanych przez światowe firmy. Przed wydaniem werdyktu, oprócz oceny aut pod kątem właściwości jezdnych, jury ocenia te samochody również pod względem zdolności jazdy w terenie w kategorii małych, średnich i dużych SUV-ów oraz w kategorii „Performance SUV” i „Best Off-Roader”. Nagrody specjalne dotyczą kategorii „Best Value”, „Off-Road Award” oraz „Producent Roku Samochodu 4×4″.