Czytelnicy swoimi głosami potwierdzają, że modele Giulia, Stelvio i Giulietta mają najpiękniejsze wzornictwo w swoich kategoriach.
Trzeci raz z kolei, Alfa Romeo wygrywa w kategorii designu w klasach „Samochód kompaktowy”, „Klasa średnia” i „Kompaktowy SUV”.

Po raz kolejny design Alfy Romeo porwał niemieckich miłośników samochodów. Czytelnicy magazynu Auto Bild zagłosowali na modele Stelvio, Giulia i Giulietta Alfy Romeo, ogłaszając je zwycięzcami w swoich kategoriach samochodów w klasie „Design” konkursu „Best Brands”. Tak samo jak w 2017 i 2018 roku, Alfa Romeo Stelvio została wyróżniona za najpiękniejsze wzornictwo, jako „Kompaktowy SUV”. Czterodrzwiowa, sportowa limuzyna Alfa Romeo Giulia też świętuje swoje trzecie z kolei zwycięstwo w „Klasa średnia”. Oprócz tego, Alfa Romeo Giulietta ponownie obroniła pierwsze miejsce za najpiękniejszy design w kategorii „Samochód kompaktowy”.

„Trzeci raz z kolei, Czytelnicy Auto Bild zagłosowali na design Alfy Romeo Giulietty, Alfy Romeo Giulii i Alfy Romeo Stelvio, które zajęły pierwsze miejsce w konkursie „Best Brands”. Jestem szczególnie zadowolony z tego sukcesu, ponieważ obejmuje on trzy różne kategorie samochodów. Prezentuje to, jak szeroka jest gama, w którą wzornictwo Alfy Romeo doskonale się wpisuje”, powiedział Klaus Busse, dyrektor ds. designu EMEA.

W ósmej edycji konkursu „Best Brands” Czytelnicy tradycyjnego i cyfrowego wydania  magazynu Auto Bild oceniali  różne aspekty związane z eksploatacją samochodów.  Wśród samych samochodów do wyboru było 38 najważniejszych marek konkurujących w różnych kategoriach, od małych samochodów po kabriolety i SUV-y. W konkursie wzięło udział ponad 63 000 Czytelników.