Podczas konferencji na stoisku FCA na Poznań Motor Show 2018 miała miejsce prezentacja dwóch nowych modeli marki Jeep, Wranglera i Grand Cherokee Trackhawka, które zwiedzający mogli podziwiać w czasie trwania Targów do niedzieli 8 kwietnia.
Modele te jeszcze w tym roku będą dostępne w sprzedaży w Polsce.

Poznań Motor Show odwiedziło ponad 151 tysięcy zwiedzających. Już pierwszego dnia poznańskie wydarzenie przyciągnęło znacznie więcej osób niż w roku ubiegłym.

W związku z dużym zainteresowaniem modelami SUV, na ekspozycji FCA Poland i jej lokalnych Dealerów w pawilonie numer 5, marka Jeep zaprezentowała swoje dwie premiery, modele: Jeep Grand Cherokee Trackhawk, jeden z najmocniejszych i najszybszych seryjnie produkowanych SUV-ów na świecie oraz Jeep Wrangler, mistrz jazdy w terenie, synonim samochodu terenowego.

 „Jeep to najszybciej rozwijające się marka w portfelu Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Globalnie sprzedajemy rocznie 1,4 mln samochodów. W pierwszym kwartale 2018 roku sprzedaż samochodów Jeep w Polsce wzrosła o przeszło 20%.” – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor marketingu FCA. Dodał, że w 2012 roku firma przekroczyła liczbę 1000 sztuk sprzedanych i zarejestrowanych modeli w Polsce. 3 lata później było to ponad 2000 sztuk, a w 2017 sprzedano ponad 3000 Jeepów na polskim rynku.

Dyrektor Grzanecki przedstawił pierwszy z premierowych modeli mówiąc: „Jeep Grand Cherokee Trackhawk to samochód, pod maską którego znajduje się silnik V8 wyposażony w kompresor o mocy 700 KM, mogący uzyskać osiągi supersportowych samochodów. Jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje ledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to imponujące 290 km/h”. Dodał, że model został wyposażony w sportowy układ hamulcowy Brembo, pięć trybów jazdy z opcją torową, system wspomagający dynamiczny start  „launch control” oraz system infotainment, który daje możliwość kierowcy analizę danych i konfigurację pojazdu w czasie rzeczywistym.

Drugi z premierowych modeli Jeep, nowy Wrangler to synonim samochodu terenowego. Jego nieodzowne elementy to 7-szczelinowy grill, okrągłe lampy oraz składana przednia szyba. To cechy charakterystyczne dla tego modelu, również w najnowszej prezentowanej na targach odmianie. Wrangler zyskał również całkowicie nowe wnętrze. W celu poprawy komfortu jazdy samochód wzbogacono w materiały o jeszcze lepszej jakości, wyposażono w system infotainment z 8,4-calowym, dotykowym ekranem nawigacji i możliwością konfiguracji z telefonami niezależnie od ich systemów operacyjnych, a także w przeszło 70 systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego”.

W Polsce będą dostępne modele z benzynowymi silnikami niskoakcyzowymi o pojemości 2-litrów oraz wysokoprężne jednostki o pojemności 2,2 litra.  Nowością w układzie napędowym jest również automatyczna 8-stopniowa skrzynia biegów. Wprowadzone innowacje wraz z obniżeniem masy pojazdu zaowocowały zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji spalin o 15%.

Jeep Wrangler będzie dostępny w sprzedaży na rynku polskim na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku, natomiast Grand Cherokee Trackhawk od maja 2018.
W 2020 roku zostanie zaprezentowany samochód Jeep Wrangler w wersji hybrydowej.

Oprócz premierowych modeli Jeep, zwiedzający mogli także zobaczyć pozostałe modele marki Jeep: Renegate’a i Compassa oraz stuningowaną wersję Wranglera, a także modele Alfy Romeo: Guliettę, Stelvio w wersjach Quadrifoglio i Executive Q4, Giulię w dwóch odsłonach: Quadrifoglio i Veloce Q4.
Nie zabrakło również bestsellerów z gamy Fiata: Tipo w 5-drzwiowej wersji hatchback S-Design, Station Wagon S-Design oraz Sedan Lounge, a także rodziny Mirror: 500 Mirror, 500L Mirror i 500X Mirror, oraz słynnego Fiata Panda oraz mocnych sportowych samochodów Abarth: 695 Rivale i 124 spider.

Przy okazji poznańskiego Salonu Samochodowego, FCA Poland ogłosił  specjalną akcję wyprzedażową na samochody osobowe marek FCA: Abarth, Alfa Romeo, Fiat i Jeep z roku produkcji 2017.
Akcja „MOTORSHOW 2018″ dotyczy całej sieci sprzedaży FCA i wszystkich samochodów z rocznika 2017. Akcja trwa do 10 kwietnia 2018.