Czytelnicy magazynu AUTO BILD SPORTSCARS wybrali mocną, topową 510-konną (375 kW) wersję Alfy Romeo Stelvio, jako zwycięzcę w kategorii „SUV/Import”.
W plebiscycie  wzięło udział 110 samochodowych kandydatów startujących w dziesięciu kategoriach.

W zasadzie ten SUV to samochód sportowy. Przynajmniej tak go postrzegają Czytelnicy magazynu AUTO BILD SPORTSCARS. Wybrali Oni mocną, 510-konną (375 kW) Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio, jako „Sportowy Samochód Roku 2019″ (wydanie 01/20 z 13 grudnia 2019 r.). Najlepsza, topowa wersja tego modelu wygrała w kategorii „SUV/Import”.

„Przyjęcie Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio do tego ekskluzywnego grona „Sportowych Samochodów Roku” dobitnie pokazuje wysoki status naszego SUV-a wśród fanów samochodów sportowych”- powiedziała Cristina Mauri, Brand Marketing Manager Alfy Romeo i Jeepa. „Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to nie tylko jeden z najmocniejszych pojazdów w tym segmencie, ale także prawdziwe sportowe auto, dzięki dynamice jazdy i zwinności”.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ma silnik benzynowy V6 biturbo o pojemności 2,9 litra, którego wysokie osiągi, dzięki napędowi na cztery koła AlfaTM Q4, są efektywnie i bezpiecznie przenoszone na drogę. Doskonałe właściwości jezdne umożliwiają przyspieszenie od zera do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 283 km/h. Napęd na cztery koła AlfaTM Q4 to idealny sposób, by całkowicie bezpiecznie wyruszyć w drogę. Standardowe wyposażenie Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio obejmuje również samoblokujący mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z aktywnym rozdziałem momentu obrotowego na oś tylną (AlfaTM Active Torque Vectoring), AlfaTM Chassis Domain Control: jedyny, centralny „mózg operacyjny” samochodu stworzony przez Alfę Romeo według opatentowanych algorytmów, do zarządzania w rzeczywistym czasie i w harmonijny sposób wszystkimi elektronicznymi urządzeniami, które wpływają na zachowanie na drodze i dzięki którym jazda staje się łatwa, intuicyjna i bezpieczna.

Czytelnicy AUTO BILD SPORTSCARS, głosując na „Sportowy Samochód Roku”, mogli wybierać spośród 110 aktualnych modeli w podziale na dziesięć kategorii konkursowych.