Wyścigi kolarskie Lang Team Race w warszawskim Wilanowie to prawdziwe święto dla kolarzy amatorów z całej Polski. W trakcie tak ważnej sportowej imprezy w roli partnera nie mogło zabraknąć Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z samochodami Alfy Romeo, jako oficjalnych samochodów wydarzenia.

Pierwsze wyścigi szosowe Lang Team Race 2018 odbyły się w minioną niedzielę 20 maja w ramach Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego i były przedsmakiem tego, co będzie się działo podczas tegorocznej 75. edycji Tour de Pologne i Tauron Tour de Pologne Amatorów. W wyścigach wystartowało blisko pół tysiąca zawodników.
Zwycięzcami rywalizacji na dystansie MINI zostali Paweł Drab oraz Magdalena Kizerwetter-Świda, natomiast najszybszymi zawodnikami na dystansie MAXI byli Maciej Roguski i Joanna Kucal.

Barwnemu peletonowi i walecznej walce kolarzy na trasie towarzyszyły wielkie emocje, doskonała organizacja i wiwatujący kibice. Ponadto na starcie i na mecie zawodnicy i goście zawodów mieli okazję zobaczyć niezwykłą ekspozycję modeli Alfy Romeo, także najnowszych, wśród których wyróżniała się Alfa Romeo i Gulia i Alfa Romeo Stelvio, która w swojej sportowej wersji Quadrifoglio stała się rekordzistą wśród SUV-ów na słynnym torze Nürburgring. Oba modele Gulia i Stelvio towarzyszyły uczestnikom podczas ich zmagań o pierwsze miejsce w wyścigu Lang Team Race.
Dodatkowo odwiedzający mogli bezpłatnie zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, które w swojej kolekcji ma unikatowe eksponaty, pokazywane w otoczeniu najnowszych technologii multimedialnych, a także zobaczyć najnowszy wzór koszulki kolarskiej zaprojektowanej specjalnie dla uczczenia 90. lat Tour de Pologne, którą zaprezentował Czesław Lang.

W niedzielnych wyścigach, które odbyły się w malowniczej scenerii Wilanowa i podwarszawskiego Konstancina, swoje siły mogli sprawdzić zarówno kolarze trenujący od dawna, jak i osoby traktujące rower bardziej rekreacyjnie. Uczestnicy mogli zmierzyć się bowiem na dwóch dystansach dostosowanych do poziomu zaawansowania. Dodatkowo uczestników do walki zagrzewał zastępca burmistrza Dzielnicy Wilanów, Artur Buczyński życząc pobicia własnych rekordów i mówiąc, że już sam udział w wydarzeniu tak dużej liczby zawodników jest zwycięstwem dla każdego.

Dla miłośników dwóch kółek, którzy rowerem jeżdżą bardziej hobbystycznie niż wyczynowo, przygotowano trasę „Mini”, liczącą 46 km. Natomiast na osoby, dla których trening kolarski jest niemal codziennością, czekała trasa „Maxi”, o długości 104 km, w której udział wziął także Czesław Lang oraz jego kolarscy przyjaciele: Krzysztof Sójka – wicemistrz świata w kolarstwie szosowym, olimpijczyk z Montrealu i Moskwy oraz Lechosław Michalak – kolarz szosowy i torowy, zwycięzca Tour de Pologne w 1977 roku. Ideą przyświecającą Lang Team Race była popularyzacja kolarstwa, a także zachęcenie do aktywności fizycznej.

„Wyścigi amatorskie na rowerach szosowych są coraz bardziej popularne. Sam widzę, jak wielu ludzi wsiada na szosówki i pokonuje dziesiątki kilometrów. Z myślą o nich wszystkich jest Lang Team Race” – skomentował Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team, wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Następne zawody z cyklu Lang Team Race zostaną rozegrane w sobotę 26 maja w Gdańsku, szczegóły dostępne na stronie: www.langteamrace.pl