• Włosi, Enrico Brazzoli (Mistrz Świata WRC3 2018) i Manuel Fenoli, zasiądą za kierownicą Abartha 124 rally w zespole Berniniego.
  • 124 rally znakomicie wypadł na ośnieżonych drogach podczas Rajdu Monte Carlo w 2018 roku.
  • W tym roku Abarth 124 rally będzie bronił tytułów FIA R-GT Cup i R-GT Class ERC zdobytych w 2018 roku.

Abarth 124 rally otwiera sezon 2019, startując w Rajdzie Monte Carlo, pierwszej imprezie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Za kierownicą samochodu należącego do zespołu Bernini Rally Team zasiądą Enrico Brazzoli i Manuel Fenoli (Włochy).
Spider z emblematem skorpiona broni tytułu Mistrza, zdobytego w zeszłym roku w Pucharze FIA R-GT Cup, uważanym za Mistrzostwa Świata Gran Turismo. Wtedy za kierownicą Abarth 124 rally zasiedli Francuzi, Raphael Astier i Frédéric Vauclare. Brazzoli jest Mistrzem Świata, zwycięzcą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC-3 w 2018 roku w kategorii 4×2. W tym roku Włosi zdecydowali się powtórzyć międzynarodowy sukces, ścigając się w Mistrzostwach FIA R-GT Cup za kierownicą samochodu, który zdominował kategorię.

Rajd Monte Carlo to ważne wydarzenie w historii Abartha 124 rally. W 2017 roku, podczas swojego światowego debiutu, samochód szybko zaprezentował, jak bardzo jest konkurencyjny dzięki świetnym wynikom uzyskanym przez młodego włoskiego kierowcę Fabio Andolfiego, startującego razem z Manuelem Fenolim, który w tym roku wystąpi u boku Brazzoliego. Włosi Andrea Nucita i Marco Vozzo powtórzyli ubiegłoroczny wyczyn, zapewniając sobie czwarty absolutny czas wśród oficjalnych samochodów WRC z napędem na cztery koła podczas najtrudniejszego etapu, w trudnych warunkach atmosferycznych, z dużą ilością śniegu i lodu.

Również w tym roku, na niektórych etapach Rajdu rozpoczynającego się 24 stycznia w miejscowości Gap, uczestnicy napotkają śnieg i lód, które z pewnością utrudnią dodatkowo imprezę otwierającą World Rally Championship WRC. Pierwszego dnia zawodnicy pokonają dwa odcinki specjalne, drugiego dnia, w piątek 25, sześć odcinków specjalnych.  W sobotę 26 odbędą się cztery etapy czasowe przed finałem przewidzianym w niedzielę 27, obejmującym cztery dodatkowe etapy, m.in. na legendarnym odcinku rajdowych zmagań, Col de Turini, słynącym z dużej ilości serpentyn. Łącznie zawodnicy pokonają trasę o długości całkowitej 1366 km, w tym 323 km podzielonych na 16 odcinków specjalnych.

Po pierwszych próbach Enrico Brazzoli, zachwycony nowym samochodem, był pełen entuzjazmu. „Dla włoskiego kierowcy start w Rajdzie Monte Carlo za kierownicą Abartha jest spełnieniem marzeń. Samochód ma świetne osiągi i mocny silnik, dlatego jestem optymistą, jeśli chodzi o wygraną, mimo że Monte Carlo nigdy nie był łatwym Rajdem, a wręcz przeciwnie, słynie z licznych pułapek”.
Historia Abartha w Monte Carlo jest pełna sukcesów, do których należy m.in. zwycięstwo Niemca Waltera Rohrla w 1980 roku za kierownicą modelu 131 Rally, który utorował drogę do zdobycia zwycięskiego tytułu w mistrzostwach konstruktorów w tym samym roku.
Dla Klientów sportowych, Abarth organizuje w tym roku Mistrzostwa jednomarkowe Abarth Rally Cup 2019 w sześciu prestiżowych wyścigach Rajdowych Mistrzostw Europy FIA-ERC, z ogromną pulą nagród i dużą liczbą imprez cieszących się ogromną popularnością. Abarth Rally Cup rozpocznie się 2 maja podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich i zakończy się 3 listopada podczas Rajdu Węgier.