W Goodwood w Anglii, zakończyła się 25. edycja „Festival of Speed”.
Gwiazdą wydarzenia była Alfa Romeo prezentująca to, co najlepsze w aktualnej produkcji marki oraz swoje motoryzacyjne perełki z przeszłości, na co dzień eksponowane w Muzeum Alfy Romeo w Arese: Alfę Romeo 1750 GT Am z 1970 roku oraz 1900 Sport Spider z 1954 roku.

Przy okazji tego prestiżowego wydarzenia, w Wielkiej Brytanii miał miejsce debiut Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio w wersji z kierownicą z prawej strony, a u jej boku publiczność mogła podziwiać serie specjalne: Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio NRING oraz Stelvio Quadrifoglio NRING. Są to dwa wyjątkowe modele w pełnej specyfikacji wyprodukowane w limitowanej edycji, dostępne w regionie EMEA w zaledwie 108 egzemplarzach każdy z nich, co nawiązuje do 108-lecia, które marka świętowała 24 czerwca br. i upamiętnia rekordy ustanowione przez te dwa samochody na słynnym niemieckim torze.

Ale nie tylko Nürburgring: w tym sezonie nastąpił również powrót Alfy Romeo na tor Formuły 1, a w Goodwood pokazany został showcar zespołu Alfa Romeo Sauber F1 biorący udział w Mistrzostwach Świata FIA z Marcusem Ericssonem i Charles’em Leclerciem za kierownicą.

Są dostępne zdjęcia i filmy z wydarzenia.